nowy_trener_fcpyskowice.jpg

e-pyskowice.pl | FC Pyskowice od jesiennej rundy pod okiem nowego trenera

Od rundy jesiennej nowym trenerem drużyny FC Pyskowice będzie Rafał Adamczyk.

nowy_trener_fcpyskowice.jpg

Rocznik 1989, pochodzi z Gliwic, obecnie mieszka w Zabrzu.

Poznajmy Rafała bliżej smile oto kilka pytań tytułem wstępu. Cześć miło poznać …Rafał, jak trafiłeś do Pyskowickiego klubu?

– Moi dziadkowie i rodzice pochodzą z Pyskowic, niektórych chłopaków znałem już wcześniej, grywałem też na pyskowickich boiskach, ale dziś to moja pierwsza przygoda z drużyną seniorów. Wyzwanie.

Naturalnym celem każdego trenera jest powrót drużyny do wyższej klasy rozgrywek. Czy to również główny cel jaki wyznaczyłeś sobie i drużynie?

– Faktycznie poprzedni sezon „zaowocował” spadkiem do drugiej ligi, jednak nie wszystko skreślone. Istnieje możliwość startu od rundy jesiennej w pierwszej lidze i tego się trzymam a w kolejnym kroku utrzymać tego.

Jak oceniasz jakość zespołu?

– Ciężko określić, dzisiejszy trening, pierwsze moje spotkanie z całym zespołem da mi wizję na jego jakość. Porozmawiamy o tym za jakiś czas.

Planujesz jakieś wzmocnienia?

– Będę się starał budować siłę zespołu głównie na lokalnych talentach, niektórzy z nich już mają na swoim koncie kilka sukcesów. Mam też gdyby trzeba było wizję dalszą, ale nie chcę o tym dziś mówić. Sam też mogę zasilić szeregi FC Pyskowice, być trenerem ale też zawodnikiem.

Jakiego stylu gry mogą się spodziewać kibice z Pyskowic?

– Futsal powinien zaskakiwać drużynę przeciwną, obrona – kontra – różnorodność.

To już ostatnie pytanie przy naszym pierwszym spotkaniu. Chciałbyś coś dodać od siebie?

– Życzę sobie i chcę by drużyna rozwijała się pod moim okiem. Chcę dać dużo radości wspaniałym kibicom, którzy zawsze na hali licznie dopingują nasz zespół.

Dziękuję Rafał za spotkanie. Miło było poznać. Myślę, że śmiało mogę Tobie życzyć w imieniu wszystkich kibiców z Pyskowic powodzenia w walce o najwyższe cele smile

– Również dziękuję smile

Podobne wpisy

Dodaj komentarz