FUTSAL: Remedium vs. Nowiny 1:2

Wczoraj na pyskowickiej hali równo o godzinie 18:00 piłkarze gospodarzy rozpoczęli swoje pierwsze w tym sezonie spotkanie przed własną publicznością. Standardowo Mamuty na zielono, goście na czerwono. Świetna atmosfera na hali w Pyskowicach, wszystkie miejsca zajęte. Mega kibice oczekują świetnego widowiska.

(fot. Łukasz K.)

I mamy pierwszy gwizdek, sędzia rozpoczął spotkanie…

Pierwsze minuty to wzajemne badanie sił obu drużyn przy minimalnej lepszej postawie ofensywnej graczy z Nowin. Po ospałym początku, wraz z upływem czasu obie ekipy zaczęły się coraz bardziej otwierać. Zarówno gospodarze jak i goście mieli swoje szanse na zdobycie bramki, lecz na przeszkodzie stawało obramowanie bramki. To słupek po uderzeniu gracza FC Pyskowice a to świetne uderzenie zawodnika Nowin ląduje na poprzeczce bramki Wójcika. Na razie wydaję się, że to piłkarze Rafała Barszcza są bliżej zdobycia gola, jednak pierwsza połowa kończy się bezbramkowo. Pierwsza bramka pada w okolicach 28 minuty i przyjezdni obejmują prowadzenie. Remedium szuka remisu i w 33 minucie Połeć wyrównuje.

Ostatniego zwycięskiego gola w 35 minucie zdobywają Nowiny. Koniec spotkania w Pyskowicach. Drużyna GKS Ekom Futsal Nowiny wygrywa pierwsze wyjazdowe spotkanie. Zaś podopieczni Rafała Barszcza na pewno nie chcieli aby pierwszy mecz na własnej hali zakończył się porażką – takim apelem po meczu zwrócili się do swoich fanów:

„Drodzy Kibice!!! Byliście wspaniali, dziękujemy za tak liczne przybycie i mamy nadzieję że tak będzie zawsze na mamuciej hali. Chłopaki mieli dla kogo grać a taki doping jest najważniejszy. Dziękujemy za wsparcie!”