skup.jpg

ŚKUP: bilety elektroniczne KZK GOP tańsze!

Bilety tradycyjne / papierowe pozostaną w tych samych cenach jednak ich wersję elektroniczną i tańszą będzie można kupić dzięki Śląskiej Karcie Usług Publicznych.

skup.jpg

Na początku wejdą w życie bilety okresowe których będzie można używać od listopada 2015r. w autobusach KZK GOP a już w styczniu 2016r. zostanie uruchomiona możliwość zapłaty elektronicznym biletem.

Jak zapowiada KZK GOP, z czasem okresowe papierowe bilety zostaną całkowicie wycofane – na stałe w sprzedaży pozostaną tylko jednorazowe papierowe bilety, które będą dostępne u kierowców i w automatach biletowych ŚKUP. Sprzedaż papierowego biletu w kioskach zostanie wycofana. Elektroniczny bilet będzie nieco tańszy a w przyszłości lepiej dostosowany do indywidualnych potrzeb użytkownika.

Nowy okresowy elektroniczny bilet to elastyczna taryfa np. okresowy bilet elektroniczny na określoną liczbę dni oraz bilety z limitem przejazdów.

Nowy jednorazowy elektroniczny bilet z taryfą odległościową (cena biletu wg. dystansu).

Elektroniczne bilety pozwolą zaoszczędzić nawet kilkaset złotych w ciągu roku.

Karty ŚKUP będą dostępne od października. KZK GOP zapowiada, że od przyszłego roku będzie ona również funkcjonowała jako karta płatnicza w instytucjach i jednostkach, które będą należały do systemu ŚKUP oraz jako nośnik biletów jednorazowych w komunikacji. Szczegóły na temat karty ŚKUP i nowej taryfy można znaleźć na stronie www.kzkgop.com.pl

Podobne wpisy

Dodaj komentarz